Aplikácie ako pomocníci pri chudnutí

Kto by to bol povedal, ale naozaj ľuďom pomáhajú. Je ich mnoho a každá má svoj rovnaký cieľ – pomôcť človeku zbaviť sa prebytočných kilogramov a navrátiť mu tak pocit vyššieho sebavedomia. Niektoré sú naprogramované podľa najlepších trénerov zaoberajúcich sa zdravou stravou a pohybovými aktivitami, ktoré hravo zvládnete v pohodlí vášho domova. Aplikácie sú rôzne – napríklad na počítanie kalórií alebo kilometrov, ba dokonca aj nezdravých éčkach obsiahnutých v potravinách. Niečím sa teda odlišujú, ale ich primárnym účelom je pomôcť pri formovaní lepšej postavy. Pochopiteľne, nie všetky sú zadarmo !

mobil

1. Daily Burn
Táto appka je považovaná za najlepšiu on-line fitnessovú službu na svete, ktorá ponúka rozsiahle plány týkajúce sa cvičenia aj diétnej stravy. Pomocou cvičebného plánu získate každý deň doslova celodenný program – ako sa máte správne hýbať, čo môžete jesť a čo naopak z jedálnička musíte vylúčiť. Ponúkajú aj informačné blogy o témach, ako je napríklad prevencia svalových kŕčov, regenerácia a motivácia na každý deň. Na začiatok dostanete 30 dní zadarmo, potom je za poplatok. Tréningy s osobnými trénermi sú samozrejme drahšie. Po vyskúšaní prvých dní väčšina ľudí v programe ostala, čo dokazuje aj ocenenie Silver Award, ktoré za svoje vynikajúce služby získala.

snídanš

2. Fitocracy
Tejto aplikácii sa môžu tešiť majitelia smartfónu značky iPhone. Má hravý prístup, a môžete si jednoducho zapisovať denné rutiny a zlepšovať sa v každodenných výzvach. Na Fitocracy je zaujímavé najmä to, že vlastne funguje ako nejaká hra. V každej „hre“ postupom času a vybitej energie zbierate body, a postupujete tak do ďalšej náročnejšej úrovne. Ani sa nenazdáte a je z vás úplne iný človek – bez pneumatík na bruchu.

cvičení

3. NutriAtlas
Najlepšia aplikácia, čo sa týka plnohodnotného jedla. Ak chcete jesť zdravo, určite na ňu nezabudnite. Obsahuje zloženie takmer všetkých potravín, vytvára rôzne kalorické tabuľky a počíta éčka. Čo sú to vlastne éčka ? Laicky povedané, sú to negatívne látky v potravinách, a keď je ich v niečom veľa, je to samá chémia, ktorá v tele narobí neplechu. Vyplýva z toho to, že si treba vyberať jedlá čo najlepšie bez nich. Táto appka skenuje čiarový kód a napovie vám, aké typy éčok obsahuje ako aj ich detailné informácie. Je navyše zadarmo a má v ponuke aj množstvo zaujímavých receptov, ktoré je hriech nevyskúšať !

Září 22, 2018