Prečo je potrebný oddych a ako ho využiť efektívne

Snaha získať peniaze biznisom, podnikaním, tvorbou alebo manuálnou prácou má spoločný charakter v tom, že sa nezaobíde bez pár dní spojených s oddychom a regeneráciou. Tieto dni potrebuje každý z nás a v každom odvetví, aby naša práca mala efekt, ale samozrejme aj kvôli tomu, aby sme zabránili zdravotnému vyčerpaniu. Ale určite sme už zažili pocit, kedy sme cítili, že tieto voľné dni sme mohli využiť aj o niečo lepšie. Konkrétnejšie ich venovať skôr nášmu súkromiu, záľubám, k načerpaniu nových síl, ale aj rodine a priateľom,…atď.

roztomilost

No dá sa to? Dá sa počas tejto krátkej chvíle stihnúť všetko, čo by náš súkromný život uspokojilo a zároveň nám dodalo nové sily? V tomto článku sa na to pozrieme, respektíve povieme si pár rád, ako využiť pár dní voľna čo najefektívnejšie, respektíve tak, aby nás úprimne uspokojili a zároveň obohatili.
Nezabudnite na svojich najbližších– Je to jedna zo základných morálnych povinností, ale zároveň jedna z najpríjemnejších voľných činností, ktorá nás dobije pozitívnou energiou.

Spánok je potrebný, ale vo väčšej miere skôr škodlivý– Viacerí si povedia a vlastne sa tešia, ako tento čas schuti prespia. Je to vaša vec, ale dlhý spánok má tendenciu meniť náš biologický rytmus do podoby, v ktorej sa nakoniec po tomto odpočinku budeme cítiť  unavení a ospalí, moc efektívne to teda nie je. Navyše sa pripravíme o čas, ktorý sme mohli využiť zaujímavejšie. Ak ste už naozaj vyšťavení, odporúča sa pospať si aj počas dňa, no malo by ísť skôr o také kratšie zdriemnutie.
Čas strávený online- Viacerí sa zasa tešíme, ako celý čas strávime hraním videohier, pozeraním filmov,… skrátka pri počítači, TV, smartfóne,… na určitý čas áno, ale bola by škoda, ak by sa takto strávili celé dni. Určite skúsme byť aj offline a venovať sa aj iným záľubám, napríklad literatúre, vareniu, športu,…

podzim

Príroda– Kto ju ignoruje, netuší. Netuší, že aspoň hodinová alebo dvojhodinová vychádzka do prírody vás skutočne nakopne, no na druhej strane ukľudní. Ide o skutočne príjemne strávený čas.

30 srpna, 2018