Ak dávate živé videá na Facebook, už to nemusí byť tak ľahké!

Vylepšenia pravidiel Facebook prišiel, keď Biely dom odcudzil iných svetových lídrov, ktorí sa stretli s technologickými spoločnosťami v Paríži, aby podporili výzvu premiéra Nového Zélandu na prísnejšie opatrenia proti prejavom nenávisti v sociálnych médiách.
 
Technickí giganti Silicon Valley vyjadrili podporu premiérovi Jacindovi Ardernovi, tzv. „Christchurch Call“, pomenovanému pre mesto, kde 15. marca zaútočil na dve mešity a odvysielali jeho vraždy.fcb média.png
 
Washington však odmietol poslať delegáciu na stretnutie, ktoré usporiadal francúzsky prezident Emmanuel Macron. Biely dom povedal, že nepodporí iniciatívu Ardern, hoci podporuje širšie ciele.
 
Facebook vo svojom vyhlásení uviedol, že zavádza politiku „one-strike“ pre používanie služby Live, ktorá umožňuje užívateľom vysielať živé video. Tí, ktorí porušili najzávažnejšie pravidlá spoločnosti kdekoľvek na jej stránkach, by mali prístup k dočasnému obmedzeniu živých vysielaní.
 
Rozsah trestných činov, ktoré by spĺňali podmienky na pozastavenie jedného útoku, by sa rozšíril.
 
Spoločnosť nešpecifikovala, ktoré trestné činy by viedli k takémuto zákazu alebo ako dlho by to malo trvať, ale hovorkyňa uviedla, že strelec Christchurch by nemohol používať Watch Live na svojom účte podľa nových pravidiel.
 
Facebook sa v posledných rokoch dostal pod intenzívnu kontrolu nad nenávistnými prejavmi, stratami súkromia a dominantným postavením na trhu v sociálnych médiách. Spoločnosť sa snaží riešiť tieto obavy a zároveň odvrátiť namáhavejšie kroky zo strany regulátorov.facebook.png
 
Ardern nazval zmeny oznámené v stredu „dobrým prvým krokom na obmedzenie aplikácie, ktorá sa používa ako nástroj pre teroristov, a ukazuje, že sa koná na základe výzvy Christchurch“.
 
Spoločnosť uviedla, že plánuje rozšíriť obmedzenia na ďalšie oblasti v priebehu nadchádzajúcich týždňov, počnúc tým, že zabráni tým istým ľuďom vytvárať reklamy.

4 července, 2019