Aké sú aktuálne trendy sedacích súprav?

Zariaďovanie domácnosti patrí medzi najobľúbenejšie činnosti nejednej ženy. A nielen žien. Pri výbere nábytku sa však vieme aj zapotiť. Je potrebné mať aspoň trochu kreatívne cítenie a zmysel pre dizajn. Jednou z najdôležitejších miestností, ktoré by mali vyzerať ukážkovo je obývačka. Práve v obývačke prijímame naše návštevy a trávime v nej množstvo nášho času. A čo je hlavnou zložkou obývačky? No predsa kvalitná, dizajnová sedačka.

dizajnová sedačka

Výber sedačky musíte veľmi dobre zvážiť. Je najvýraznejším prvkom vo vašej obývačke. Dôležitá je najmä kvalita sedacej súpravy. Na gauči trávime množstvo času. Kto nemá rád voľný večer pred televízorom ležiaci na gauči? Práve pohodlnosť je pre mnohých tým najdôležitejším kritériom výberu sedacej súpravy. Nezabúdajte ani na výšku sedenia. Pre vysokých ľudí môže byť problém vstávať z nízkej sedačky a naopak pre nízkych ľudí je nepohodlná vysoký sed, kedy nemajú nohy položené na zemi. Dôležité ale je, aby sa vám sedačka aj páčila. Zatiaľ čo kedysi boli preferovaná neutrálna šedá či biela farba, dnes sú v kurze farebné prevedenia.

žltá sedačka

Moderná je žltá, zelená či modrá farba. K tomu musíte ale prispôsobiť aj zvyšok priestoru. Ak si dáte záležať na kvalite, mali by ste starostlivo vybrať aj vhodný materiál. Ak máte malé deti, určite oceníte ľahko čistiaci povrch. Novinkou bývajú aj nepremokavé materiály, ktoré stačí utrieť. Zatiaľ čo v minulosti kožená sedačka predstavovala luxus, dnes tento materiál už nie je preferovaný. Zato takým semišom alebo brúsenou kožou zaujmete oveľa viac. Tvar sedačky si každý vyberá podľa kompozície priestoru. V rebríčku obľúbenosti však stále vedú rohové sedačky. Pre viacčlenné rodiny sú však praktickejšie takzvané 3, 2, 1 zostavy. Do modernej, pohodlnej sedačky sa oplatí investovať. Kvalitný výrobok vám vydrží oveľa dlhšie ako lacná náhrada.

11 října, 2021