Ako prežiť perfektný deň v Disneylande?

Najdôležitejším krokom, ktorý musíte vykonať ako prvý je zakúpiť si lístky. Namiesto toho, aby ste čakali v rade na kúpu vstupeniek v parku, kúpte si ich vopred prostredníctvom oficiálnych internetových stránok spoločnosti Disney. Ak si ich objednáte včas, môžete si svoje lístky zaslať do svojho domu pred tým, ako vycestujete. Alebo si môžete stiahnuť e-vstupenky a vytlačiť si ich priamo z vášho e-mailu. Vstupenky môžete získať lacnejšie aj na rôznych webových stránkach. Dávajte si pozor na podozrivé a podvodné ponuky. Ak máte v pláne parkovanie v Disneylande, môžete si kúpiť aj parkovací preukaz online.

disney studiu.jpg

Do parku sa vyberte čím skôr to pôjde. Skoro ráno je ideálny čas, pretože je väčšinou ešte pomerne prázdny, teploty sú príjemné a deti sú ešte veselé. Keď prídete skôr, tak môžete využiť jazdy na najpopulárnejších atrakciách, kým tam nie sú davy bláznivých ľudí, ako to obvykle býva zvykom. Ľudia zvyknú stáť  pred bránou parku približne asi hodinu pred jeho otvorením. Ak chcete robiť jazdy na najlepších atrakciách, urobte ich ráno pred tým, než sa objavia všetky rodiny, pretože rady sa budú čoraz zväčšovať.

kolotoč.jpg

Jedzte múdro, primerane a hlavne sa neprejedajte, ak máte v pláne navštíviť atrakcie, kde vám môže trošku poskakovať žalúdok. Jedlo v parku môže byť drahé, najmä ak ste početná rodina, aj keď existujú niektoré jedinečné kulinárske zážitky, ktoré stoja za to, aby ste ich vyskúšali. Prineste jedlo alebo hry na dlhé čakanie v rade a ušetríte kopu peňazí. Pri určitých atrakciách je čakacia doba nevyhnutná, ale zase na druhej strane jazda alebo predstavenie potom stojí za to.
Zistite si, kedy park zatvára, pretože vo všeobecnosti zostane otvorený neskôr počas leta a cez víkendy a zatvorený skôr počas chladnejších mesiacov a cez pracovné dni. Určité oblasti Disneylandu sa však zatvárajú skôr, čo je taktiež potrebné si zistiť.
Na záver každého dňa v Disneylande nasleduje ohňostroj. Hneď po ohňostroji alebo asi hodinu pred zatváraním dochádza k hromadnému odchodu z parku. Odchádzanie je pomalé a rady na električku späť do parkovacej štruktúry bývajú väčšinou dlhé. Ak sa chcete vyhnúť spomínaným komplikáciám, odíďte v polovici ohňostroja.
Jedným z mnohých predražených vecí v parku je fľaša s vodou. Môžete ušetriť peniaze, ak si vezmete fľašu s vodou. Pred návštevou sa pozrite na webovú stránku zábavného parku, hlavne na pre prevádzkové hodiny, zábavný program, špeciálne podujatia a predpoveď počasia. Pamätajte si, že toto miesto je rodinne založené, takže si len užívajte a buďte ohľaduplní k ostatným.

25 května, 2019