Chce koňa?

Sme zvyknutí na to, že naše deti chcú od nás naozaj tie najrôznejšie veci. No keď sa nad tým poriadne zamyslíme, väčšinou je to hlavne to, že chcú mať domáce zvieratko. Najčastejšie je to pes, mačka alebo nejaký hlodavec, ktorý zahrňuje škrečka, morské prasiatko alebo králika. Zvieratká sú však súčasťou každého detstkého sna. Už vám však vaše dieťa niekedy povedalo, že by chcelo koňa? Asi je každému jasné, že toto nie je úplne bežný sen, s ktorým sa často stretávate, no stane sa to. Takmer nikto si nemôže dovoliť kúpiť svojmu dieťaťu koňa, čo však môžete urobiť je, že s ním začnete chodiť jazdiť.
 kůň v manéži
Jazda na koni je šport, ktorý si určite zamilujete. Vy, ale aj vaše dieťa. Starostlivosť o koňa je naozaj náročná a musíte tomu venovať veľmi veľa času, no napriek tomu si môžete byť istý, že ak sa do toho raz vaše dieťa zamiluje, už ho od toho nikdy nedostanete. Kone sú láska na celý život a určite si to bude priať na každé narodeniny, ale aj na každé Vianoce, ktoré budete tráviť spolu. Myslite si o tom, čo chcete, ale ak niečo naozaj dokáže dieťa naučiť zodpovednosti, tak je to práve kôň. Možno si nemôžete dovoliť mať doma koňa, môžete však vášmu dieťaťu ukázať, že sa s ním dá naozaj tráviť čas efektívne.
 hnědý kůň
Musíte však ukázať vášmu dieťaťu, že starostlivosť okolo koňa to nie je len jazdenie a krásne chvíle, ktoré strávia v sedle. Je to v prvom rade zodpovednosť, pretože kôň toho potrebuje k údržbe naozaj veľmi veľa. Je to ťažká práca, ktorú môže vykonávať iba niekto, kto sa do toho nielen, že naozaj rozumie, ale túži po tom, aby to mohol robiť a vie, že vo svojom živote nechce robiť nič iné, len sa starať o to, aby boli kone v poriadku. Výmenou za ťažkú prácu je jedna úžasná jazda po lúkach alebo aj skoky v ohrade. Súťažiť môžete taktiež, no napriek tomu si musíte uvedomiť, že je to náročné. Aj keď neuveriteľne krásne.

25 prosince, 2017