Dlhé roky nedostupná kniha je už legálne v predaji!

Nedávno som prezeral e-shopy a zistil som neuveriteľnú vec. Do predaja sa zaradila kniha, ktorej obsah bol dlhé roky pre väčšinu európskych obyvateľov nedostupným, respektíve propagácia a samotný predaj, či publikovanie tejto knihy bol cenzúrovaný odhadom možno až 60 – 70 rokov! Od roku 2016 však prišla oficiálne na trh a dokonca s českým prekladom. Podľa štatistík nákupov  populárneho a známeho sprostredkovateľa internetových nákupov Heureka je táto kniha na treťom mieste celkového záujmu a kúpy zo strany zákazníkov, čo je určite riadny úspech z konkurencie tisíce iných zaujímavých kníh. Navyše ma prekvapilo, že túto knihu môžeme kúpiť z overeného, známeho, legálne i verejne fungujúceho obchodu s knihami. 

cenzúra

Kniha je preloženým originálom až na jeden pozmenený detail. Na vonkajšej strane obalu nájdete zreteľné upozornenie na obsah knihy, podľa ktorého má obsah slúžiť len ako historický dokument, ktorý nám má pomôcť vyvarovať sa podobným katastrofálnym následkom, o aké sa zapríčinili tieto myšlienky v minulosti. Upozornenie ďalej vopred jasne vraví, že v knihe nájdeme iba polopravdy autora tohto obsahu, s ktorými sa prekladateľ či vydavateľstvo nestotožňujú. Nenávistný obsah a myšlienky, ktoré odporujú hodnotám dnešnej spoločnosti. 

upozornění

•         Rovnako aj ja chcem podotknúť, že týmto článkom chcem iba informovať o zaujímavom fakte, ktorý sa týka nového tovaru. V žiadnom prípade nemám v pláne šíriť myšlienky, aké táto kniha obsahuje.
Názov "diela" nesie názov Mein Kampf a mnohí už možno viete, že jej autorom bol Adolf Hitler. Obsah tejto knihy písal počas svojho uväznenia v dobe, kedy sa pokúsil o násilný puč voči vtedajším ľavicovým zástupcom demokratickej nemeckej vlády. Teda ešte pred obdobím začatia druhej svetovej vojny. Na knihe je lákavý možno len fakt, že bola zakázaná. No viacerí literárni znalci tvrdia, že v podstate ide len o nezaujímavý brak.

10 ledna, 2018