Farba na drevo exteriér a čo by sme pri jej nanášaní určite nemali podceniť

Nanášanie farby na drevo do exteriéru je vskutku nie je príliš náročnou aktivitou, no existujú viaceré rady, ktorých by sme sa určite mali pridŕžať. Naproti tomu sa farba na drevo exteriér stretáva aj s niekoľkými chybami. Práve tým by sme sa mali snažiť vyhnúť širokým oblúkom a práve to je témou tohto článku. Tak ako pri mnohých iných aktivitách v našich pracovných aj súkromných životoch, tak aj pri natieraní farby na drevo do exteriéru existuje pravidlo, že niektoré kroky nijakým spôsobom neurýchlime a dostatočná porcia času býva veľmi dôležitou. Máme tým na mysli predovšetkým, že farba na drevo exterier by mala byť aplikovaná výlučne na dostatočne vysušený a pripravený podklad.

tetura

Aj farba na drevo exteriér a jej nanášanie si vyžaduje splnenie určitých predpokladov

Rôzne zdroje môžu pritom uvádzať odlišné údaje, no najčastejšie sa hovorí o tom, že drevo s hrúbkou 2 cm musí mať cca 1 rok nato, aby bolo schopné vyschnúť a bolo tak pripravené na konkrétne spracovanie, resp. nanášanie farby na drevo do exteriéru. Väčšina hmoty kupovanej v predajni samozrejme túto skutočnosť spĺňa a s predajcom sa pritom stačí porozprávať len o tom, na čo konkrétne budete toto drevo potrebovať a čo presne chcete z neho zostaviť. Komplikáciou vie byť samozrejme aj vlhké počasie a pri jeho nestabilite by farba na drevo do exteriéru nemala byť určite nanášaná.

prkna

Pre aplikovanie farby na drevo do exteriéru by sme vám preto celkom určite odporúčali stabilné a slnečné počasie. Ak by sme sa toto konštatovanie rozhodli ignorovať zahrávame sa pritom z rizikom, že farba sa začne po relatívne krátkom čase odlupovať a my tak budeme nútení celý postup opakovať. V konečnom dôsledku si nijako nepomôžeme a ako sme spomínali vyššie, tak nič by sme sa nemali snažiť urýchliť. Farba na drevo je pritom na trhu dostupná v pomerne širokej škále rôznych odtieňov. Stačí si len vybrať, no aj v tomto ohľade existujú určité odporúčania pre menej skúsených z nás. Čím svetlejšiu farbu zvolíte, tým bude jej životnosť kratšia a v tomto prípade teda platí, že tmavšie odtiene majú o niečo navrch. Viac informácií nájdete na webovej stránke https://carodreva.sk/.

1 června, 2021