Príroda u vás doma

Mám to šťastie, že mám maličkú chatu uprostred lesa. Pravidelne tam trávim víkendy so svojou rodinou.
Je úžasné ráno sa zobudiť na spev vtákov, prebehnúť sa po rosou pokropenej trávičke, umyť sa v neďalekom žblnkotavom potôčiku, nazbierať si pár lístkov liečivej bylinky a uvariť si ranný čaj.

terasa

Snažím sa čo najviac času tráviť vonku. Tu pripravujem aj jedlo, ak to samozrejme počasie dovolí. Je mi jednoducho ľúto stratiť čo i len pár minút vo vnútri chaty.
Milujem večer na chate pod holým nebom. Dlho do noci hľadíme na hviezdy, alebo do plamienkov ohníka. Debatujeme, spievame klasické táborové pesničky, ale iba tak hľadíme na miliónmi hviezd posiatu oblohu. Neverili by ste, koľko ich tam veru je. V meste pri pohľade na nočnú oblohu ich môžete vidieť iba zlomok. Ostatné zaniknú v odraze mestských svetiel.

Nechce sa mi nikdy odchádzať z chaty domov. Už teraz sa teším, že keď pôjdem do dôchodku, prežijem tu pár úžasných rokov. Ak mi to zdravie dovolí a ak mi budú hviezdy priaznivo naklonené.
Aj doma, vo svojom mestskom byte, sa snažím žiť v spätosti s prírodou.

  • Mám to šťastie, že môj byt je umiestnený mimo hlavného cestného ťahu a developeri nezabrali všetku okolitú prírodu a pár stromov nám predsa len nechali.
  • Druhým šťastím je obrovská lodžia, ktorá slúži celej našej rodinke nielen na oddych, ale pestujem si tu aj bylinky a kvietky.
  • Lodžiu využívam aj na stretnutie rodiny pri šálke kávy, alebo čaju.

kakturs
Priznám sa, že nemám doma veľa kvetov. Mám orchideu a zopár kaktusov. Aj tieto ale predstavujú moje spojenie s prírodou.
V celom byte mám drevenú podlahu a nádherný nábytok z masívu. Žiadne drevotrieska, ale poctivo vyrobené a opracované kusy dreva. Aj cez tento nábytok si vytváram spojenie s prírodou. Príroda je nenahraditeľná. Držali ste v ruke drevený predmet? Pohladili ste kus masívu ? Ak áno, zaiste mi dáte za pravdu, že sa to s umelými látkami nedá porovnať. Z dreva, ako aj zo všetkých prírodných materiálov, srší energia.

30 listopadu, 2018