Schody z kameňa majú netradičný dizajn a sú veľmi efektné

Schody sa dajú vyrobiť mnohými spôsobmi, záleží to od typu stavby a celkového dizajnu diela. Fantasticky však vyzerajú schody vyrobené z kameňa. Navyše sa vyznačujú dlhou životnosťou, sú na pohľad efektné a veľmi praktické. Okrem schodísk sa z kameňa tvoria aj podlahy. Interiérové alebo exteriérové plochy vykladané kamennou dlažbou sú elegantné a nadčasové.

stairs-925509_640

Priestory v interiéroch alebo exteriéroch sa v mnohých prípadoch vykladajú kamennou dlažbou, takisto aj schodiská je možné vyrobiť zo žuly, mramoru alebo pieskovca. Ide pritom o materiály, ktoré sú mimoriadne obľúbené hlavne vďaka svojej nadčasovosti, dlhej životnosti a estetickým prednostiam. Mramorové podlahy dodajú každej stavbe originálny a luxusný vzhľad, pri jej pokladaní však treba dbať na to, aby každý jeden kus dlažby bol vyrobený z rovnakého bloku, aby všetky kamenné schody kusy podlahy na seba nadväzovali.

Zákazníci, ktorí nakupujú dlažby na svoje terasy, exteriérové kuchyne či bazény, sa častokrát rozhodujú pre žulu. Jej výhoda je v tom, že je to veľmi flexibilný materiál a jeho použitie je tak neobmedzené. Okrem dlažieb na väčšie plochy a schodiská sa žula veľmi dobre zapísala aj ako materiál, z ktorého sa vyrábajú rôzne dekoratívne prvky a doplnky do domácnosti, na čo sa požívajú zvyšky a výrezy z panelov žuly. Použitie tohto druhu kameňa je tak len vo vašich rukách a na vašom rozhodnutí čo si z neho necháte vyrobiť. Veľmi žiadané sú doplnky a príslušenstvo do záhrad a na terasy ako sú fontány, sochy rôznych tvarov, lavice či stoly a podobne.

Kamen2

Každý výrobok z kameňa má svoju cenu, ale tie sa líšia od toho aký materiál je použitý. Iná cena je za mramor, iná za žulu a iná za pieskovec, ale každý mi dá za pravdu, že najdôležitejšia je kvalita materiálu, jeho tvrdosť či odolnosť voči vlhkosti a podobne. Schodiská z kamennej dlažby sú takisto naceňované podľa druhu kameňa, ale aj tu platí, že za kvalitu sa platí a schody z kamennej dlažby sa predsa nevyrábajú na krátke obdobie, ale vydržať by mali v pôvodnom stave aj niekoľko desaťročí.

14 prosince, 2020