Správne osvetlená kuchynská linka a pocit domova

Odpradávna patrila kuchyňa k miestam, kde sa vytvárala a upevňovala rodina. Celé generácie túžili po teple domova, ktoré z nej vyžarovalo. Mnohí sme si pritom ani neuvedomili, aké dôležité je jej osvetlenie a najmä správne osvetlenie kuchynskej linky a pracovnej dosky.

Poznáte to, ráno vstanete a hľadáte šálku na kávu, lyžičky, vypínač na kávovare a ostatné veľmi dôležité maličkosti. Správne zvolené osvetlenie kuchynskej linky Ledprodukt.sk Vám nielen v tomto určite pomôže.

house-2609712_640

Realizácia kuchynského priestoru zahŕňa aj správny výber osvetlenia. V poslednej dobe sa na tento účel využívajú LED pásiky a najnovšie už aj LED čípy. Pri ich správnom výbere je dôležitá svietivosť, kvalita a parameter svetelný tok na meter. Používané technológie sa neustále zdokonaľujú a odborníci Vám radi pomôžu pri správnom výbere. Na osvetlenie kuchynskej linky odporúčajú studenú bielu, neutrálnu alebo teplú bielu. Zákazníci uprednostňujú najmä neutrálnu bielu, teplá biela sa využíva najmenej.

Ponúkané LED pásiky majú niekoľko hodnôt parametra svetelný tok, menej až maximálne výkonné. Môžu sa strihať, sú delené a návod Vám odborníci ponúknu. Podľa typu použitého LED pásika je nevyhnuté zvoliť napájací zdroj. Je vhodné dimenzovať napájací zdroj minimálne s 15% rezervou, môžeme použiť od 35 W až po 50 W výkon.

LED pásiky vyžarujú veľké teplo a z tohto dôvodu sú zapustené v hliníkových profiloch. Tie majú okrem bezpečnostnej ochrany samozrejme aj estetickú funkciu. Najvhodnejšie je použiť profily s difúzorom.

kitchen-2400367_640

Ich inštaláciu je možné vykonať pomocou obojstrannej lepiacej pásky alebo úchytiek v mliečnom alebo priesvitnom prevedení. Na miestach, kde LED pásiky prichádzajú do kontaktu s vodou je vhodné používať vode odolné varianty.

Pri celkovej realizácii, správnom výbere a architektonickom prevedení Vám rada odborníkov určite príde vhod. Stačí mať prvotnú predstavu a objednať si konzultáciu.

11 dubna, 2020