Ako kľúčoví ľudia vplyvu prinášajú vybraným odvetviam zisk

Kľúčoví ľudia vplyvu (angl. skr. KPI- key people of influence) sa odlišujú od tradičných ovplyvňovateľov súvisiacich s ovplyvňovaním marketingu.  Vplyvné osoby sa zameriavajú na zvyšovanie počtu svojich sledovateľov na sociálnych platformách a nie sú braní vážne, ak nemajú viac ako 100 000 sledovateľov. V niektorých priemyselných odvetviach je potrebných milión followerov, aby sa považovali za vplyvných.
V zákulisí majú kľúčoví ľudia vplyvu vplyv na peniaze, ktoré zahŕňajú ekosystém produktov a služieb. Nižšie je zoznam najbežnejších spôsobov, ako tieto odvetvia vplyvní ľudia ovplyvňujú svojimi peniazmi:

banka

1. Predaj kníh
Väčšina týchto ľudí napísala aspoň jednu knihu. Knihy zarábajú autorovi za predanú kópiu a predávajú typicky 500 – 25 000 kópií ročne.
2. Poplatky za rozprávanie
Je bežné, že vplyvní ľudia majú zaplatené 2,000 – 20,000 eur za angažovanie sa na konferenciách a podujatiach. Veľké podniky pravidelne vyhľadávajú ovplyvňovateľov priemyslu, aby sa prezentovali na interných kurzoch a podujatiach.
3. Predaj vstupeniek na podujatia
Často prevádzkujú svoje vlastné udalosti. Bežný zisk na lístku na podujatie je asi 30% po tom, ako si odrátate náklady na miesto konania, promo akcie a prenájom.

dolary
 
4. Bežné workshopy a ústupy
Workshopy sú živé podujatia zamerané na vyučovanie zručností alebo realizáciu stratégie. Často sa pohybujú od poldňových až po viacdenné podujatia a lístky môžu byť niekoľko sto až niekoľko tisíc dolárov. Zisk môže byť až 70% po zohľadnení nákladov na miesto konania, materiály a propagačné náklady.
5. Členstvo
Mnohí kľúčoví ovplyvňovatelia majú vnútorný okruh vysoko angažovaných sledovateľov, ktorí chcú nepretržitý prístup k myšlienkam, diskusiám alebo sieťam, ktoré sa točia okolo prominentného jednotlivca. Tieto prebiehajúce členstvá sa zvyčajne sústreďujú na online skupinu s pravidelnými aktualizáciami videa. Účastníci zaplatia čokoľvek od 20 dolárov až do výšky 2 000 dolárov mesačne za tieto členstvá. Sú vynikajúcim zdrojom opakujúcich sa príjmov.

25 května, 2019