Finančné smutné fakty

1.Väčšina predstáv človeka je viac zameraných na peniaze ako na sex. Tento fakt môže byť veľmi znepokojujúci už len z toho dôvodu, kedy si uvedomíme ako často rozmýšľame o peniazoch. Naozaj sú pre nás až také potrebné a dôležité, aby sme nimi napĺňali našu myseľ vo väčšine času dňa? Koľkokrát je či už v médiách, v novinách alebo aj v bežných rozhovoroch spomínané, že za peniaze si veci, ktoré naozaj potrebujeme k životu nekúpime. Celkom paradox, no nie? Nedokážeme si za ne kúpiť ani zdravie, ani lásku. Koľko z nás by na smrteľnej posteli myslelo na to, koľko máme peňazí?  Zaujímali by nás jedine ľudia, ktorí by boli pri nás.

peníze

2.Najväčším sporom a zdrojom hádok vo vzťahu, alebo manželstve sú práve peniaze. Pri peniazoch sa nám dokonale hodí už dlhoročne zaužívané príslovie: „Dobrý sluha, zlý pán!“ Presne takto to funguje. Ak máme peniaze pod kontrolou, dokážeme vďaka nim potešiť nášho blízkeho. Až nimi však neskôr začneme byť zaslepení, chceme ich mať stále viac a viac, až začíname odopierať naším polovičkám právo minúť ich raz za čas na nejaké chvíľkové záležitosti. Väčšinou to býva tak, že ženy sa hnevajú na mužov ak míňajú peniaze na pivo a stávky, a muži zas na ženy, ak míňajú peniaze na drahé oblečenie a iné zbytočnosti.
3.Čo by sme boli schopní zahodiť za 7 miliónov eur? Každý z nás sa nad tým skúsme zamyslieť. Čo by sme kvôli takejto sume obetovali? Je to smutné, no veľa z nás by bolo schopných zavrhnúť priateľov, rodinu, či dokonca aj vieru, náboženstvo. Je normálne aby bolo niečo, čo má neopísateľnú hodnotu, ako sú priatelia, alebo rodina, ktorá je len jediná za celý život, a nedá sa finančne vyčísliť, porovnávané s peniazmi? Na toto si musí každý z nás odpovedať sám.
4.Peniaze radšej ako lásku. Vo výskumoch, ktoré boli vykonávané sa zistil veľmi smutný fakt. Nadpolovičná väčšina ľudí by si radšej zvolila peniaze, ako nájdenie lásky svojho života.

páka

5.Peniaze= stres. Tento fakt dokazuje to, že peniaze dokážu ovplyvniť ľudskú psychiku natoľko, že v nás vyvolávajú stres a strach, že o ne prídeme. O peniaze sa bojíme a staráme viac ako o naše zdravie.
Mali by sme sa veľmi dôkladne zamyslieť nad vplyvom peňazí na nás. Manipulujete nimi vy, alebo peniaze vami?

27 března, 2019