Čo je to odborné krtkovanie a kedy ho využijete?

Jednou z vecí, ktoré si nechceme pripúšťať, avšak je celkom reálna, to je fakt, že sa nám skôr alebo neskôr môže zapchať potrubie alebo kanalizácia, čo následne naruší komfortnú prevádzku našej domácnosti (alebo podniku). Veď možno už aj z vlastnej skúsenosti viete, do akej miery je to nekomfortné a dokonca nepríjemné, keď voda v umývadle, dreze , či napríklad na toalete odteká pomaly, akoby sa nechcela splachovať. Bránia jej v tom totiž nánosy a usadeniny v potrubí.

voda v dreze

Toto je zároveň stav, ktorý je obmedzujúci. Bráni v plnohodnotnej prevádzke týchto dôležitých súčastí každej domácnosti. Ide preto o jednu z tých havarijných situáciách, ktorú je vhodné začať okamžite riešiť (a nadobro odstrániť).

Lenže nie každému laikovi sa to takto rýchlo podarí a určite nie bez zbytočných starostí. Bežný človek totiž nie je zo dňa na deň a z hodinu na hodinu na takýto havarijný stav pripravený. Nemáme skrátka pri sebe ihneď ten potrebný inventár a ani nejakú overenú stratégiu, ako tie usadeniny a nánosy čo najlepšie odstrániť. Čo teda potom? Čo si počneme v takejto situácii?

Miesto toho, aby sme chytali nervy a paniku, jednoducho stačí zavolať odborný servis, čo sa orientuje na krtkovanie, teda na vysokotlakové čistenie potrubí a kanalizácií.

voda tečie do umývadla

Zvyčajne ide o firmy, ktoré sú odborne zoznámené so všetkými známymi a hlavne funkčnými postupmi čistenia kanalizácie a nechýba im k tomu ani zodpovedajúca, moderná technológia a nástroje. V tejto súvislosti sa hodí zmieniť o ďalších službách v ponuke, konkrétne o takzvanom TV monitoringu, ktorý detailne zmonitoruje kanalizáciu a je to v súčasnosti ideálna služba na revíziu a kontrolu vašej kanalizácie.

  • S krtkovaním, teda vysokotlakovým čistením je istota, že spoľahlivo prečistí potrubie a kanalizáciu od všetkých nánosov a usadenín, ktoré blokujú ich prirodzenú prevádzku.

29 května, 2021