Doprajte sebe a svojim priestorom sklenené dvere

Chcete do vášho interiéru vpustiť viac svetla, nápaditosti a modernosti? A to doslova, nielen obrazne? Dá sa to dosiahnuť interiérovými dverami, hlavne ak máme na mysli sklenene dvere https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/.

Pretože priestory potrebujú určité rozdelenie, to je jasné. S každými dverami ale môžete dosiahnuť iný efekt a my sa pozrieme na to, aký efekt dosiahnete s tými modernými- sklenenými.

Rad dverí

A porovnáme ich napríklad s tými klasickými, povedzme drevenými. Klasické drevené dvere pôsobia mohutnejším dojmom a na rozdiel od sklenených neprepúšťajú ani trochu svetla. Vytvoria „barikádu“ a v prípade menších priestorov dokonca stiesnenú atmosféru.

  • Tmavé a vydýchané priestory, to je niečo, čomu sa pochopiteľne chceme vyhnúť.
  • Hlavne v prípade menších priestorov je potom ale problémom napríklad aj otváranie a zatváranie takýchto klasických dverí, čo zaberá ďalšie miesto navyše.

Teraz si naopak zoberme situáciu, v ktorej využijeme estetické a praktické vlastnosti posuvných sklenených dverí.

V takomto prípade, hoci priestor rozdelíme na požadované časti, neochudobníme ho o zdravý prísun denného svetla.

  • Atmosféra bude voľná, priestranná, svieža, v miestnosti bude bohatý prienik svetla, dobrá viditeľnosť a orientácia.

Otvorené dvere

Napriek tomu ale budú časti v priestore od seba oddelené. Tieto vlastnosti sú vlastne dôvodom, prečo sa typ sklenených dverí odjakživa využíva napríklad v kancelárskych priestoroch, či napríklad aj v obchodných centrách. Rozhodne ich využitie ale nie je obmedzené iba na tieto prevádzky.

Dnes sme svedkami toho, že so sklenenými dverami sa stretneme aj v bežných interiéroch. Vlastne tak, ako so stále väčším množstvom aj iných sklenených prvkov do domácnosti, ktoré sú dnes tak populárne. Výsledkom je voľným okom krásny estetický dizajn, ale svoju úlohu zohrávajú tiež prirodzené vlastnosti skla ( optické zväčšovanie). A oceniteľnou stránkou je fakt, že ide o dvere s posuvným otváraním, ktoré sa tak hodia aj do menších priestorov, kde vďaka nim dôjde k efektívnej úspore miesta.

8 ledna, 2022