Keď hrdlo naozaj bolí

Bolesť hrdla je skutočne niečo, čo trápi mnohých z nás. Hlavne vtedy, keď sa prudko ochladí a my zrazu na svojom tele začíname pociťovať, že niečo nie je v poriadku. Cítime sa zle, máme pocit, že na nás niečo lezie. A ono na nás vlastne aj lezie. Je to práve chrípka, ktorá začína mierne zvýšenou alebo veľmi zvýšenou teplotou a pokračuje kašľom či už spomínanou bolesťou hrdla. Keď však máte bolesť hrdla a necítite sa ešte úplne zle, len málokedy zostanete doma a snažíte sa to vyležať. S boľavým hrdlom sa predsa len ešte dá existovať. Takže jediné, čo vám zostáva je zaťať zuby, nerozprávať a snažiť sa nejakým spôsobom zvládnuť celý večer. Našťastie, v dnešnej dobe už poznáme zaručené recepty na to, aby sme bolesť hrdla zmiernili.

servis

Cesnak nám vždy pomôže
Je jasné, že každý z nás pozná to, že cesnak má protizápalové účinky. Takže nie je celkom odveci dať si ráno hrianky s cesnakom. Na druhej strane je však pravda aj to, že po cesnaku ráno nebudete mať celkom príjemný dych. No tu si už musíte vybrať, čo je pre vás dôležitejšie. Či váš dych, alebo zdravie.

Zázvor je zázrak
Kto by nemiloval zázvorový čaj, keď hrdlo neposlúcha? Najlepšie, čo môžete pre boľavé hrdlo urobiť je nastrúhať si čerstvý zázvor a zaliať ho horúcou vodou. Môžete si doň dať aj citrón alebo med. Keď ho však vypijete čerstvý a horúci uvidíte, že vaše hrdlo sa vám poďakuje. Možno vás to bude zo začiatku štípať naozaj veľmi, nemusíte mať obavy. Keď to prejde, vaše hrdlo nebude bolieť určite dlhú dobu.

zátiší

Zábaly na krk
Vec, ktorú mnohí ľudia skutočne nenávidia, no verte tomu, že väčšinou je jej účinnosť potvrdená. Nejde len o taký hocijaký zábal na hrdlo. Na to, aby to malo nejaký význam si ho musíte poriadne potrieť bravčovou alebo kačacou masťou. Možno vám to bude nechutné, no práve masť z vášho hrdla vytiahne všetko zlé.

19 září, 2017