Koncom roka 2020 by mal prísť na trh Xbox Scarlett, respektíve Xbox Two

Opäť sú dostupné nové informácie a teda i čoraz zaručenejšie predstavy o nástupe novej konzoly od Microsoftu, na ktorú tak veľmi čakáme. Posledný mesiac sa vraví o možnom názve Xbox Scarlett alebo Xbox Two.
Pri každej inovovanej verzii tohto produktu si myslíme, že nás po stránke hardvéru ako aj funkcií už nemôže viac prekvapiť, no vždy sa nájde niečo nové a dôvod, prečo konzole od Microsoftu venovať pozornosť. Vsadil by som sa, že očakávaná revolučná verzia, ktorá už v podstate nebude iba inováciou Xboxu One, ale začne novú éru a novú sériu, nám prinesie tých prekvapení v podobe výkonu, hardvéru a funkcií hneď niekoľko a verím, že nás skutočne zaujmú predovšetkým v pozitívnom smere.

hračky

•         Čo zatiaľ vieme a aké informácie o tejto pripravovanej novinke sú zatiaľ dostupné?
Nový Xbox (Scarlett alebo Two) by mal vyjsť v dvoch verziách. Jedna z nich by mala byť cloudovou, čiže nebude potrebné, aby disponovala pevným diskom, čo je vlastne kus hardvéru a kus dôvodu, prečo konzoly disponujú svojou pomerne mohutnou fyzickou stránkou. Všetky akcie by bolo možné vykonávať cez online úložisko.

Tým pádom sa dostávame i k stránke dizajnu a to k možnému tvrdeniu, že cloudová verzia bude menších rozmerov, v podstate takou menšou škatuľkou, avšak s podobne rýchlym výkonom ako konzolová, čiže dizajnovo klasická verzia.
Pre Xbox "Scarlett" by malo byť samozrejmosťou rozlíšenie 4K so skvelým 60 FPS. Po grafickej stránke sa máme na čo tešiť a spomenutá možnosť cloudu by nám mala umožniť streamovanie hier, vlastne o nástupe tejto funkcie sa vraví ešte s dnešným Xbox One. Táto funkcia sa pre dnešnú dobu stáva neodmysliteľnou v prípade, pokiaľ chce Microsoft udržať krok a podmaniť si väčšiu časť fanúšikov. Streamovanie a cloud môže znamenať aj nepotrebnosť fyzických prenosných diskov.

herní konzole

Nový Xbox by mal byť dostupný pravdepodobne až koncom roka 2020 a jeho cena by mala byť relatívne sympatická, mala by sa pohybovať okolo 400 eur. A na aké hry by sme sa zatiaľ mali tešiť? Známe sú predovšetkým Gears of War 5, Crackdown 3, The Elder Scrolls 6, Halo:  Infinite

4 července, 2018