Láska cez internet, no nie tá z filmu

Keď sa tak niekedy obzriem okolo seba, mám pocit, že sa ľudia zbláznili. K nasledujúcim riadkom ma inšpiroval môj známy, ktorý si našiel partnerku cez internet, ako inak cez sociálnu sieť. Na tom by nebolo nič zvláštne. Dnes je takéto zoznamovanie v podstate úplne normálne. Neobvyklý bol ale priebeh ich „vzťahu“.
Títo dvaja, sa vlastne prvotne nezoznámili cez internet. Stretli sa niekde medzi svojimi kamarátmi, potom sa spriatelili na Facebooku a začalo sa písanie. To trvalo viac ako rok. Tento môj známy, je jeden z tých, s ktorým pravidelne zájdem na pivo, takže som bol priebežne informovaný.

dospělý pár.jpg

Naozaj si písali viac ako rok, a to každé ráno, počas dňa a aj večer. Žili vtom istom meste, takže stretnúť sa naozaj nebol problém, no aj napriek tomu to neurobili. Po tejto, pre mňa šialene dlhej dobe, sa stretli a začali spolu chodiť. Ešte stále sa vám môže zdať, že na tom nie je nič zvláštne. To ale príde až teraz. Po necelom týždni sa dotyčná slečna nasťahovala k môjmu známemu. Keď sme spolu zašli von, tí dvaja sa správali akoby spolu žili už minimálne desať rokov. Chvíľočku to vydržalo. Chvíľočka v tomto prípade znamená presne dva mesiace. Ich vzťah skončil tiež veľmi zaujímavo. Slečna sa jedného dňa vybrala na kávu s kamarátkou a už sa nevrátila, dokonca ani nenapísala.

milenci.jpg

Vďaka tomuto príbehu som si uvedomil, že sociálne siete akoby ľuďom naozaj zatemňovali rozum. Stačí ak si s niekým intenzívne píšu, lajkujú fotky, píšu na nástenku a dostanú pocit, že človeka dokonale poznajú, ba že s ním prežívajú reálny vzťah. Zažívate niečo podobné? Tak sa skúste aj vy na chvíľku zamyslieť. Zoznámiť sa cez internet nie je nič zlé. Ak ale chcete s vašim virtuálnym známym začať vzťah, skúste sa vrátiť k starému osvedčenému spôsobu, a to osobnému kontaktu. Som presvedčený, že z očí do očí sa toho človek o tom druhom dozvie vždy viac.

25 května, 2019