Instagram – všetko o ňom

Jej podstatou je zdieľanie fotiek. Poviete si, že na to máme Facebook alebo Twitter, no tu je zdieľanie fotiek jednoduchšie a možnosť úpravy a filtru fotiek rozsiahlejšia. Je to hitom tejto doby, ktorý získava postupne funkcie aj Facebooku. Je možné cez Instagram chatovať.

instagram

Instagram založil Kevin Systrom a Mike Krieger potom, čo naň získali všetky veškeré prostriedky. Pôvodný projekt Burbn obsahoval rozsiahlu radu funkcií. Ne po príchode Kriegera sa skôr vývoj zameral na fotografie z mobilu. Z toho vlastne vznikol Instagram. Aplikácia bola a je dodnes skôr frekventovaná na zariadenia od firmy Apple. Preto sa začal objavovať skôr v App Store a to šiesteho októbra 2010 a v Google Play až tretieho apríla 2012. Deviateho apríla 2012 oznámil Mark Zuckerberg víziu o zlepšenie Instagramu a vložil do toho jednu miliardu dolárov. Aplikácia sa stala veľmi obľúbenou vďaka tomu, že aplikácia získala za jedenásť mesiacov až deväť miliónov užívateľov.

Instagram získal v roku 2011 svoju najdôležitejšiu verziu 2.0, kedy priniesla dôležité zmeny – živý náhľad filtrov, okamžitú úpravu fotografií, ukladanie fotiek vo vysokom rozlíšení, možnosť zapnúť a vypnúť okraje na fotografií a pridali aj filtre. Samozrejme to prinieslo aj novú ikonku Instagramu.

sociální sítě

Hlavným princípom celej tejto sociálnej siete spočíva v pridávaní fotiek registrovanými používateľmi. Tie môžete publikovať buď verejne, alebo súkromne. Tieto fotografie sú uložené vo vašom profile a ľudia môžu n ne reagovať pomocou komentárov alebo ho môžu označiť srdiečkom, ktoré znamená, že sa vám príspevok páči. Každý z užívateľov môže sledovať iných, vďaka tomu sa vám vždy po spustení programu zobrazia len príspevky užívateľov, ktorých takto sledujete.
Má veľa spoločného s Facebook, akurát, že na Instagrame máte len fotografie a videa. Môžete ich potom označiť pomocou mriežky a slov bez diakritiky, po kliknutí na slovo s hashtagom sa vám zobrazia príspevky, ktorý majú rovnaký zámer.

12 března, 2019