Najpopulárnejšie web stránky 2018

Zaujímavým faktom tohto zoznamu je, že dve z webových stránok fungujú prevažne mimo USA. Treba poznamenať, že väčšinu stránok navštevujú najmä obyvatelia Ameriky, keďže tam žije najvyšší počet užívateľov internetu v rámci jednej krajiny.
Top 10 najpopulárnejších webových stránok na svete v roku 2018 bolo vybraných na základe celkovej návštevnosti a informatívnosti.

wordpress

  1. Google.com

Asi nikoho neprekvapí že číslom jeden je práve Google. Google je najpopulárnejším vyhľadávacím nástrojom na svete. Za deň ľudia celosvetovo do Googlu naťukajú 3,5 miliardy vyhľadávaní.

  1. Youtube.com

Momentálne zažívame generáciu mladých Youtuberov a tak nie je divu že obsadil druhú priečku. Denne je na Youtube pozretých viac ako 5 miliárd videí. Zaujímavosťou je, že 80% videí pochádza z krajín mimo USA.

  1. Facebook.com

Facebook patrí medzi najobľúbenejšie stránky v oblasti sociálnych médií na internete. Obsahuje viac ako 1,4 miliardy aktívnych používateľov.

  1. Baidu.com

Táto stránka obsahuje výsledky vyhľadávania v čínštine. Je najväčším vyhľadávačom v čínskom jazyku a je používaný miliónmi ľudí každý deň. Jeho podiel na trhu predstavuje 70%.  Odhaduje sa že 90% územia Číny využíva Baidu ako vyhľadávač.

  1. Wikipedia.org

Wikipedia slúži ako zdroj informácii a umožňuje prispievať každému kto sa v danej tematike orientuje.

facebook

  1. Reddit.com

Táto stránka umožňuje komunikáciu prostredníctvom video pošty. Takisto umožňuje likovať alebo dislikovať videá.

  1. Yahoo.com

Yahoo je webový portál a vyhľadávač. Poskytuje poštu, správy, mapy, videá a mnoho ďalších webových služieb. Odhaduje sa že počet návštevníkov za mesiac dosahuje približne 1 miliardu.

  1. Google.co.in

Google.co.in je indická verzia populárneho vyhľadávača Google. Vďaka nej môžu používatelia vyhľadávať iba webové stránky z Indie. Stránka ponúka weby v angličtine, hindčine, bengálskom jazyku, jazyku telugu, maratskom a tamilskom jazyku.

  1. QQ.com

 QQ.com je služba zasielania správ v Číne.

  1. Amazon.com

Amazon.com ponúka obrovský výber produktov, vrátane kníh, filmov, elektroniky, hračiek a iných.

20 září, 2018