Čo robiť počas chladných jesenných dní

Keď už jeseň klope na dvere, pocíti to každý. Začne sa skôr stmievať, večery bývajú chladnejšie ako v lete. Mnohokrát sa cítite viac unavení a dolámaní, prichádza chrípkové obdobie a daždivé dni. Avšak aby sme poukázali aj na krásu tohto ročného obdobia, prinášame článok, ktorý vám potvrdí, že jesenné dni naozaj stoja zato.

dýně

Relax– ak si myslíte, že relaxovať sa dá len pri bazéne a s drinkom v ruke, tak sa mýlite. Jeseň je obdobie, kedy môžete naopak relaxovať vnútri, užívať si daždivý deň s horúcim čajom a dobrou knihou v ruke.
Čas vonku– horúce dni nahradí krásne babie leto, ktoré je síce trochu chladnejšie, ale o to viac činností a práce sa do robiť vonku, napríklad na záhrade. Zvládnete aj dlhšie prechádzky, pretože vás už nespaľuje horúce slnko.

Horúce kúpele– nie je nič lepšie, ako si po celom dni strávenom vonku napustiť horúcu vaňu plnú voňavej peny a dopriať svojmu telu zaslúžený oddych. Horúca voda vás zahreje, vy prídete na iné myšlienky a načerpáte veľa síl.
Starostlivosť o pleť a vlasy – keďže jeseň so sebou prináša chladnejší vietor, studené rána, či daždivé noci, je dôležité dodržiavať starostlivosť o vašu pokožku, či vlasy. Zaslúžia si omnoho viac ochrany, rôzne kúry, či masky, ktoré ich ochránia pred nepekným vetrom a studeným vzduchom.

podzim

Zdravie– taktiež je v tom období dôležité nepodceňovať svoju imunitu. Treba prijímať veľa ovocia, zeleniny, teplých nápojov, či vitamínov v inej forme. Lepšie sa obliecť a uvedomiť si, že slniečko ešte možno hreje, od zeme však už stúpa chlad.
Dekorácie– ak ste milovníkom vianočných dekorácií, nepohrdnite ani tými jesennými. Nemusí sa to priamo týkať sviatku Halloween, ktorý na Slovensku neoslavujeme, ale samotnej jesenne. Listová girlanda, množstvo vonných sviečok, mäkučké vankúše, či deky sa stanú vašou jesennou závislosťou.
 

19 července, 2018