Mačky dokážu liečiť

Určite ste sa už stretli s informáciu, že mačky dokážu liečiť. Samozrejme, že sa to hovorí aj o iných zvieratách a dôkazom sú rôzne odbory animoterapie, teda terapie, pri ktorej sa využívajú práve zvieratá. Mačky sú ale trochu iný prípad. Tie totiž nevycvičíte, nenaučíte ich aby poslušne sedeli na mieste, alebo priniesli loptičku. No ale aj napriek tomu, naozaj dokážu liečiť. Tieto riadky nepíšem len preto, že som si o tom niekde prečítal. Sám mačku mám a viem, čo všetko so mnou dokáže urobiť.
 
kočka

Vo všeobecnosti sa o týchto zvieratách hovorí, že dokážu znižovať tlak a aj rýchly pulz. Niekedy mám s týmito vecami problémy aj ja. Hlavne keď som nadmieru unavený, alebo mám toho veľa v práci. Srdce mi niekedy zvykne biť tak silno, že nemôžem zaspať. Do istej miery mi vždy dokázalo pomôcť magnézium, poprípade nejaké prírodné tabletky na spanie. Raz som ale zažil niečo, čo prekvapilo aj mňa. Ako som tak ležal v posteli a nemohol zaspať, prišiel ku mne môj kocúr a ľahol mi na hruď. Ani neviem ako, ale musel som veľmi rýchlo zaspať. Viem, že to znie prehnane, ale nie je. Kto už zažil mačacie pradenie tak vie, že tento monotónny zvuk je neskutočne upokojujúci.

kocour

Môj kocúr túto terapiu praktizuje takmer vždy, keď nemôžem zaspať. Raz sa mi dokonca stalo, že vyliezol na môj chrbát a labkami mi začal masírovať kríže, ktoré ma vtedy dosť boleli. Viem, že má v skutočnosti nemasíroval, skôr mi chcel povedať, že sa pri mne cíti ako pri mamičke. Tak to totiž mačky dávajú najavo. Musím ale povedať, že to bolo extrémne príjemné a aj efektívne. Keď ma vymasíroval, tak si na boľavé miesto ľahol a tak mi ho prehrial, že na druhý deň som z postele vstal ako rybička.
Nehovorím, že tieto veci robí vedome, aj keď kto vie? Skôr si myslím, že ide o prirodzené prejavy lásky, alebo skôr to, že zviera vie podvedome vycítiť, keď nie ste v pohode.
 
Takže ak ste doteraz neverili v liečivú schopnosť zvierat, dúfam, že ste aspoň trochu zmenili názor. Minimálne sa nad tým aspoň na sekundu zamysleli.

27 ledna, 2019