Neil Woodford uzamknutý pre investorov

Predĺženie, oznámené ako počiatočné 28-dňové pozastavenie platnosti , znamená, že investori budú musieť čakať aspoň ďalší mesiac, aby si vybrali svoje peniaze.
 
Výbery boli zmrazené po rastúcom počte investorov požiadal o ich peniaze späť.
 
"Zostáva v najlepšom záujme všetkých investorov vo fonde pokračovať v pozastavení," uviedol Link, regulovaný správca fondu, v liste pre investorov zverejnených na jeho internetovej stránke.mince.jpg
 
Ďalšia aktualizácia fondu bude do 29. júla, najbližšieho formálneho termínu na preskúmanie.
 
Pán Woodford podporoval špekulácie, že fond by mohol byť uzamknutý na dlhé obdobie, a to opakovaním, že neexistuje „predpísaný limit“ pozastavenia vo videu vo vyhlásení pre investorov.
 
"Samozrejme, chápeme, že ľudia chcú prístup k svojim peniazom, sú veľmi frustrovaní tým, že nie sú schopní obchodovať vo fonde. Ale využívame čas … aby sme zabezpečili, že pre našich investorov dostaneme správne výsledky," dodal. pridaný.
 
Ryan Hughes, vedúci aktívnych portfólií na investičnej platforme AJ Bell povedal, že je teraz "nevyhnutné", aby jasne komunikoval s investormi o pokroku.
 
"Aj keď je to ťažké vzhľadom na to, že likvidita je pohyblivým cieľom, investori si zaslúžia byť plne informovaní, keď sa portfólio premiestni."pokladnička.jpg
 
Pán Hughes povedal, že výkonnosť fondu sa od pozastavenia naďalej zhoršovala, pričom v rovnakom období klesla o 4% v porovnaní s 3% nárastom FTSE All Share.
 
Pán Woodford je jedným z najväčších britských mien v oblasti zásobovania, keď manažér fondu analyzuje potenciál rôznych akcií, aby sa pokúsil rozhodnúť, či urobia dobrú investíciu.
 
On bol široko oslavovaný pre predchádzajúci úspech, a cúval až do pozastavenia obrovský investičný supermarket Hargreaves Lansdown – ale obaja teraz čelia otázkam o tom, ako bol podnik vykonávaný uprostred kritiky investorov.
 
Investorka Claire Jebsonová a jej manžel majú nejaké peniaze zamknuté v Woodfordovom fonde. To malo byť použité na pomoc zaplatiť synovi Sam univerzitné vzdelanie, ktoré má začať v septembri.
 
Neočakáva však, že jej peniaze budú odomknuté ďalších šesť až dvanásť mesiacov – chýba plánovaný začiatok jeho štúdia.
 
"Nevedeli sme, že by sa tento blok mohol stať – naša chyba. Je dobré, že sme si všetci teraz vedomí, ale je smutné, že sa to muselo stať, aby sme to zistili," povedala a zopakovala názory mnohých investorov.

9 července, 2019