Skúste urobiť niečo pre seba

Možno je smiešne, že aj keď ste sa občas zamýšľali nad tým, čo je pre vás dôležité, veríte tomu, že aj keď sú niektoré veci jednoduché, máte možnosť urobiť všetko preto, aby ste sa zamerali na to, čo je pre vás vážne podstatné. Rozumiete tomu, čo hovorím? Lebo ja si asi vôbec nerozumiem. Podstatné je, že občas jednoducho musíte urobiť maximum preto, aby veci išli veľmi rýchlo a veľmi ľahko. A niekedy musíte niečo obetovať, aby boli veci lepšie. Napríklad svoj čas. Aj to je niečo, čo je dôležité a aj to je niečo, čoho sa len málokto vie veľmi rýchlo vzdať.

tkaniny

Aj keď ja som nebola expert na to, aby som sa veľmi rýchlo vzdávala niečoho, čo som mala rada, na druhej strane som si bola skoro na sto percent istá, že keď sa vzdám svojho času v prospech niečoho dobrého, bude to fajn. A nielen fajn. Bude to perfektné a budem si istá tým, že s tým môžem pracovať. Ak viete, čo vám tým chcem povedať. Preto som sa rozhodla, že svoj nábytok nebudem vyhadzovať. Že sa nájde nejaká perfektná poťahová látka a ja z nej vyrobím úžasné veci a môj nábytok zmením na niečo krásne.

látky

Neviem či ste sa nad tým niekedy zamysleli, ale občas je presne toto niečo, nad čím by ste sa teda určite mali pozastaviť. Lebo nielen, že robíte niečo prospečné pre planétu a teda, že si zbytočne nekupujete nové veci a nový nábytok, ale robíte niečo prospešné aj pre svoju peňaženku, a teda, že proste nemíňate. Koľko ľudí by chcelo mať nové veci bez toho, aby museli míňať veľmi veľa peňazí, no nie? Takže na to myslite a orientujte sa na to, keď na tom vážne záleží. Ja som sa na to pozrela takto a bola som šťastná a teda aj som stále šťastná, pretože nech sa orientujem na čokoľvek, nakoniec je toto presne to, čo k životu potrebujem. Plnú peňaženku a recyklovaný nábytok. A nie je to perfektné? Nakoniec každý z nás predsa dostane presne to, čo chce.

22 září, 2018