Ste pripravení na spoločné bývanie?

Spoločné bývanie, to nie je jednoduché rozhodnutie. Reč je samozrejme o prípade, keď sa chystáte začať naplno žiť so svojim partnerom, alebo partnerkou. Je zvláštne, že dnes ľudia akoby tento moment odďaľovali, ako sa len dá. Pritom sa nejedná o nič náročné a hlavne pred tým, ako sa rozhodnete svoj vzťah potvrdiť aj oficiálne, teda svadbou, nie je na škodu takáto skúška na „nečisto“.
 
láska

Pre niekoho normálne, pre iného nepredstaviteľné

Neviem, či som ten pravý, kto by mal v týchto veciach niekomu radiť, pretože ja som so svojou partnerkou vlastne najprv začal bývať a až potom sme sa dali dokopy. Boli sme najprv spolubývajúci. No nemôžem povedať, že by som celé naše spolužitie niekedy vnímal ako vážny krok, alebo niečo zvláštne. Žili a žijeme spolu, máme sa radi, tak čo riešiť? Zistil som, že moji priatelia to vnímajú inak. Niektorí spolu chodia napríklad desať rokov, ale spoločné bývanie je pre nich absolútne nepredstaviteľné. Poznám aj takých, ktorí sa kvôli tomu rozišli. Začali totiž spolu bývať a po chvíľke to spolu nedokázali vydržať. V týchto situáciách, som si vždy položil otázku, ako spolu chceli žiť po svadbe a do konca života, keď nezvládli ani dva mesiace pod jednou strechou.
 

Výhody spoločného bývania

Spoločné bývanie má navyše mnoho výhod a teraz hovorím o reálnych veciach. Tak napríklad financie. Účet za nájom platíte dvaja, takže vám ostane aj viac peňazí nazvyš. Podobné je to s jedlom, čistiacimi prostriedkami a ďalšími nevyhnutnými nákladmi, ktorým sa nevyhne nikto z nás.
 
objetí

Takže kedy?

Takže, ako znie moja rada? So spoločným bývaním nečakajte dlho, čím skôr do toho skočíte, tým skôr zistíte, či ste si naozaj súdení. No a ak stojíte aj o moju ďalšiu radu, tak sa skúste nerozchádzať kvôli nezatvorenému záchodu, nepoupratovanej kuchynskej linke, alebo špinavých trenkách hodených na zemi.

27 ledna, 2019