Záleží na veciach v domácnosti?

Dodnes si pamätám na chvíle, keď sme si kúpili s manželom náš prvý byt a spoločne sme ho zariaďovali. Peňazí nebolo veľa a tak zariaďovanie a nakupovanie prebiehalo niekoľko mesiacov. Vždy sme si z výplaty niečo kúpili a zároveň šetrili na väčší kus nábytku. To krásne zariaďovanie sme si teda predlžovali a aj radosť z pribúdania nových vecí trvala dlho.
Mali sme iba toľko peňazí, že sme si na začiatku kúpili chladničku, stôl, stoličky, práčku a manželskú posteľ. V prvej chvíli sme veru ani nič iné k šťastiu nepotrebovali. Tešili sme sa z vlastnej prítomnosti a po večeroch bez televízora sme snívali o tom, čo si v budúcnosti do bytu kúpime.
Dnes je byt zariadený a iba občas pristúpime k drobným zmenám. Čo je v byte dôležité – ?

zasedací místonost

  • Kvalitné spotrebiče, ktoré nám roky budú slúžiť a zároveň ušetria prácu. Kvalita je na prvom mieste pri kúpe chladničky, mrazničky, umývačky riadu, vysávača, práčky a robotického mixéra. To sú spotrebiče, ktoré majú slúžiť roky a majú mať energetickú triedu A, aby mali malú spotrebu elektrickej energie a my aby sme neplatili vysoké účty za jej spotrebu. Mnoho ľudí do kategórie veľmi dôležitých predmetov radí aj televízor. Pre mňa ale nie je podstatný.
  • Dobrá posteľ. Tá je základom kvalitného spánku. Zlé vyspatý človek je mrzutý a unavený. Na posteli teda šetriť netreba. Hlavne matrac je základom. Nie konštrukcia postele!
  • Dekoračné predmety. Dotvárajú atmosféru by tu spolu s kvetmi. Nedopustím na drobné predmety, ktoré si nosíme z každej dovolenky. Pripomínajú mi jednak nádherne strávené chvíle a jednak krajinu a ľudí, ktorých sme tam stretli. Fotografie blízkych majú svoje miesto nielen vo „fotorámčku „ elektronickom, ale aj v tlačenej forme na stenách. Robia byt naším bytom. Nikto iný nemá predsa fotografie našich rodičov, našich detí- iba my.

ložnice
Základom všetkého je ale nami vytvorená bytová atmosféra tak, aby sa každý cítil príjemne a aby bol v byte rád a nepociťoval potrebu z neho utiecť.

27 března, 2019