Učenie nezostáva v školských laviciach


Ten, kto vyštuduje školu a teší sa, že už nikdy nebude musieť pozrieť do kníh, respektíve sa už nebude musieť nikdy nič nové naučiť, nemá veľmi rozumný prístup. Učenie je záležitosť, ktorá sa týka celého priebehu nášho života. V laviciach nás totižto väčšinou neučia veci, ktoré skutočne potrebujeme vedieť.

učení

·         Zvedavosť alebo túžba po poznaní, je našou pozitívnou vlastnosťou. Vedieť čo najviac je cesta k úspechu a čo je najlepšie, učenie nemusí vôbec byť nepríjemná záležitosť, ako si mnohí myslia. Pokiaľ sa zaujímate o niečo, čo túžite poznať, učenie je zábavou.
·         Pozrite si napríklad dokumentárny film, takýto druh učenia je pútavý a rozhodne vás nebude nudiť. Dokumentárnych filmov je veľmi veľa a každý si nájdeme ten, ktorý nás zaujme.
·         Učenie môže byť dokonca vašou najprínosnejšou voľnočasovou aktivitou, existuje aj veľa kníh ktoré vedia informácie podať oveľa zaujímavejšie, čím vám pomôžu informácie si zapamätať rýchlejšie.

·         Máte malé dieťa a neviete už nájsť spôsob ako ho zabaviť? Pomôžte mu rozvíjať si myseľ aj schopnosti! Namiesto detského telefónu, alebo autíčka, mu kúpte nejakú skladačku alebo obrázkovú knižku. Môžete s ním pozerať detské rozprávky, ktoré ho tiež veľa naučia. Malé deti sú ako špongie, zapamätajú si všetko čo započujú a čo sa okolo nich udeje, takéto deti sa vyslovene túžia učiť a vo vašej spoločnosti bude výsledok iba pozitívnejší!

pozornost

·         Najlepší pomocník pri učení je predstavivosť. Keď si viete predstaviť, to čo čítate zapamätáte si informáciu oveľa ľahšie. Predstavivosť je sloboda, neexistujú tu žiadne pravidlá, existujú iba možnosti. Pracujte s ňou tak ako vám najviac vyhovuje.
·         Učenie je hlavným dôvodom, prečo sme tu, aby sme vedeli a boli si vedomí. Učením rozvíjate svoju pamäť, taktické myslenie, všeobecnú inteligenciu, lepšie citové rozpoloženie, ale aj budete vďaka nemu sebavedomejší.

13 dubna, 2018