Všetko začína v hlave

Už ste prečítali stovky článkov „Ako začať cvičiť“. Máte doma štyri nové knihy s fit receptami. Ste očarená s najnovšou diétou, ktorá prešla nedávno sociálnymi sieťami a má pozitívne ohlasy od tisícok žien? A nesmieme zabudnúť, že trikrát do dňa pijete zázračný čaj na spaľovanie tukov. Zázračný čaj striedate s proteínovým šejkom, ktorý má nekonečne veľa vitamínov a v chudnutí sa bez neho nezaobídete.
Aj vy ste sa našli v týchto riadkoch? To je super, lebo asi každá sme si prešli s týmito marketingovými nástrahami, ale ktorá z nás naozaj skutočne schudla?

běh

Ja osobne chudnem už asi desať rokov, medzitým som stihla porodiť a aj keď som ako tehotná vlastne vôbec nič nepribrala, ručička na váhe stále ide nahor. Čo robím zle? Veď mám naštudované snáď všetky články o zdravotnom štýle, jem veľa ovocia a zeleniny, dokonca sa snažím cvičiť aj doma aj chodím na pilates do telocvične. Veľakrát som si sľúbila, že tentoraz schudnem aspoň tých päť kg. Vždy zlyhám, už ani najbližší mi neveria. Vydržím maximálne týždeň a potom mám tisíc výhovoriek. Sestra mi cez skype povedala len toľko, keď schudneš tak mi o tom až potom povedz. Žiadna podpora z okolia. Nič. A to mamá nakopnúť? Ale môžem si za to sama. Lebo všetko začína v hlave a chýba mi pevná vôľa. Moje obľúbené motto je – nehľadaj dôvody, ale spôsoby. No žiaľ sa mi to zatiaľ darí. Myslím si, že je to preto, lebo sa takto cítim dobre. Alebo som len lenivá.

Tento rok som teda začala tak, že si dávam len malé ciele a nikam sa neponáhľam. Prejsť sa s dcérou v kočíku každý deň aspoň na hodinku, jesť denne ovocie a zeleninu a budem sa snažiť si zamilovať pravidelné cvičenie. A ešte pitný režim, ten je základ.

cvičení

Na základe toľkej prečítanej literatúry a zahliadnutí „x“ videí na internete som pochopila jednu vec. Chudnutie ti nezaručí ten predražený čaj, alebo nízkotučné produkty. Treba sa naučiť správne stravovať a nehladovať. Vybrať sa tradičnou cestou k cieľu, ktorá je overená a ako dôkaz sú premeny žien, ktoré to naozaj zvládli. Lebo zdravý životný štýl je na celý život a vybudovaná závislosť na cvičení ťa bude robiť šťastnou. Okolie ťa bude vnímať inak, keď si uvedomíš, čo vlastne chceš a budeš si vážiť samú seba. Potom to všetko pôjde ľahšie a ani sa nenazdáš a čoskoro si oblečieš tie rifle v skrini o dve čísla menšie, ktoré máš odložené niekoľko rokov…

20 února, 2019