Vymeňte bižutériu za šperky

Keď som bola menšia, tak som si predstavovala, že keď budem veľká a dospelá, tak budem mať veľké množstvo vecí a budem každý deň nosiť niečo iné. Obdivovala som ženy, ktoré mali každý deň na sebe niečo iné. Dnes, teda postupom času, som dospela k názoru, že radšej si budem kupovať kvalitné drahšie veci, ktoré mi vydržia dlhšie, než tie lacné, čo môžem po chvíli nosenia vyhodiť. A to sa týka aj šperkov. Kupovať si každú chvíľu nejakú novú bižutériu ma už prestalo napĺňať. Človek naozaj príde k rozumu, keď trochu vyrastie. Obťažovať sa tým, že sa môžem vyhádzať po nejakej lacnej bižutérii a striehnuť na to, či sa tak nestane, ma prestalo úplne baviť.

earring-1451014_1920

Z takých strieborných náušníc https://gameon.sk sa vám nestane https://www.knihydobrovsky.cz/cely-den-se-nic-nestane-572454 nič. Alergická reakcia hrozí iba vo veľmi malom percente prípadov. A to už ľudia väčšinou vedia, že majú nejakú alergickú reakciu na určité kovy. Pri bižutérií to nikdy netušíte. Neviete, či si môžete zobrať dané náušnice na svadbu, pretože sa vám z nich môže spraviť nepríjemná vyrážka. No, keď ich chcete vyskúšať, tak si musíte dať pozor, aby ste ich nezničili. Prečo? Preto lebo je to len bižutéria, ktorá sa často opotrebuje už po prvom raze, čo si ju dáte na seba, na svoje telo.

ear-1062075_1920

Potom naozaj nevedno prečo sa tak udomácnila. Či pretože je lacnejšia než normálne strieborné šperky? Ale vydrží oveľa menej, takže keď si rozráta hodnotu strieborného šperku na počet nosení, tak vám vyjde v konečnom dôsledku oveľa menšia suma. Opakované nosenie drahšej veci znižuje jej hodnotu a tak sa pre vás stáva výhodnejšou ako lacné veci, ktoré využijete len raz, maximálne dva krát. Možno ľudí ešte láka tá rozmanitosť, no aj strieborných náušníc si môžete nakúpiť viac a striedať ich a aj tak vás to vyjde lacnejšie ako v prípade nákupu bižutérie. Niekedy sa oplatí zamyslieť sa aj nad takýmito vecami.

22 září, 2020