Vyvarujte sa pravidelným stresom, zachránite tým váš intímny život

Stres do nášho života prináša samé negatívne vplyvy a dokonca sa výrazne podpisuje pod náš sexuálny život. Konkrétnejšie pod zníženú chuť na sex ako aj zníženú výkonnosť v danej oblasti. Môže to zájsť tak ďaleko, až sa u mužov môžu prejaviť dlhšie trvajúce príznaky erektilnej dysfunkcie, s čím sa budú musieť zdôveriť lekárovi. Za pomocníka môžeme považovať viagru alebo cenovo prístupnú spredra cena, no ak je erektilná dysfunkcia faktorom pravidelných stresov, riešenie musíme hľadať aj inde. Vytlačiť zo svojho života psychické tlaky musí byť predsa len ľahšie, než pokiaľ by problémy s erekciou boli organického charakteru a žiadali si napríklad chirurgický zákrok.Noc, tma, zamilovaný pár.jpg
Ak sa vám zdá tento dôvod nedostatočný, pozrime sa bližšie na to, ako stres vplýva na intímny život:
Dokáže spôsobiť aj zmenu nášho tela, minimálne fakt, ako vnímame samých seba z hľadiska atraktivity. Začneme sa cítiť menej príťažliví, pričom zmeny nášho tela dokážu byť reálne. Týka sa to najmä faktu, že človek následkom stresu a následného zanedbávania zdravej životosprávy napríklad priberie na váhe a skrátka začne pôsobiť zanedbanejšie. To dokáže byť prekvapivo silným faktorom, ktorý následne ovplyvňuje našu chuť a výkonnosť v posteli, respektíve trpí tým naše sebavedomie a zároveň libido.
Rizikovým je aj vplyv na naše hormóny. Pravidelný stres má tendenciu tvoriť vyššiu hladinu hormónu kortizol, ktorý je zabijakom libida a chuti na sex. Ak je hladina tohto hormónu v našom tele zvýšená, automaticky to vedie k nechuti a nižšej výkonnosti pri sexe.Starší muž, depresia, stres.jpg
A žiaľ, stresom trpia aj naše vzťahy. Ale to všetci dobre vieme. Pravidelná nervozita sa skôr alebo neskôr podpíše pod partnerské nezhody, hádky a v extrémnom prípade k odlúčeniu. Všetky tieto emočné faktory dávajú klinec do rakvy zdravému intímnemu vzťahu s danou osobou.
Rovnako je dôležité ustrážiť, aby nás stres nedoviedol k užívaniu omamných látok a alkoholu. Tie sa negatívne podpisujú takisto pod našu sexuálnu kondíciu, ako aj celkovo zhoršený zdravotný stav.

6 listopadu, 2019