Zbavte svoje nohy nevzhľadných metličiek rýchlo a bezbolestne.

Ak ste si spozorovali v podkolení sieť výrazných podkožných žiliek fialovej alebo červenej farby, nemusíte prepadať panike. Kŕčové žily to v tomto prípade nie sú. Čo vidíte, je síce žilové ochorenie, ale zatiaľ skôr iba kozmetická záležitosť. Hovoríme o metličkách na nohách. Metličky nenachádzame len na nohách, ale aj po celom tele, napríklad bruchu alebo tvári. O metličkách na nohách častokrát ani neviete, že tam sú, pokiaľ ich nespozorujete vizuálne. Zdravotné komplikácie, ako to robia kŕčové žily, metličky nespôsobujú. U niektorých prípadov sa ale môže vyskytnúť svrbenie alebo pálenie. A čo tieto metličky na nohách vlastne vyvoláva? Rovnako ako kŕčové žily, aj tu pôsobí najmä genetika. Ale taktiež nesprávny životný štýl a niektoré iné chronické ochorenia. Nepodceňujte preto dostatok pohybu pri vašej životospráve.

Nohy4

Taktiež aj zdravé stravovanie a pohodlnú obuv, či oblečenie. Dávajte si pozor aj na príliš veľa slnečného žiarenia, ktoré metličky na nohách môže taktiež spôsobiť. Ako sme už spomínali, metličky sú prevažne len kozmetický problém, niektorým ale môžu vadiť, najmä dámam. V prvom rade si nechajte vaše žily vyšetriť, odhalíte tým možné skryté príčiny alebo začínajúce závažnejšie ochorenie.

Nohy3

Následne sa naskytá možnosť dať si metličky na nohách odstrániť. Vyhľadajte len špecializované odborné kliniky, ktoré vám poskytnú špičkové služby. Metódy, ktoré vás zbavia neželaného problému sú neinvazívne, robené často ambulantne, bez nutnosti hospitalizácie a bez výraznej bolesti. Najrozšírenejším neinvazívnym spôsobom je napríklad použitie mikroskleroterapie a perkutánnej termokoagulácie. Tieto metódy síce znejú zložito, ale pri ich vykonávaní nebudete vonkoncom cítiť žiadnu bolesť a iný diskomfort. Po zákroku môžete fungovať takmer ako predtým, čas na rekonvalescenciu je skutočne minimálny.

12 prosince, 2020