Dôvody prečo vaše SEO nefunguje : indexácia stránok

Optimalizácia www Seolight stránok nie je postavená len na viditeľných veciach, ale taktiež na tých technických. Niektorá sú trošku komplikovanejšie, niektoré zas veľmi jednoduché. S technickou stránkou optimalizácie môžu mať problém najmä samoukovia. Najčastejším problémom prečo SEO nefunguje tak, ako by malo, je nesprávna indexácia stránok.Nápis http a www v internetovom vyhľadávači.jpg

Čo je to indexácia?
Nebudeme sa zaoberať žiadnymi komplikovanými výrazmi a postupmi. Správna indexácia webových stránok funguje tak, že Google alebo iné internetové vyhľadávače, dokážu takpovediac prečítať, teda indexovať, vašu URL adresu. Ak tomu tak nie je, vyhľadávače nemôžu stránky zobrazovať, pretože o nich v podstate nevedia.

Nájdite problém
V prvom rade je potrebné zistiť, či je váš web indexovaný. Ako na to? Môžete osloviť SEO agentúru. Druhou možnosťou je zadať danú URL adresu do Miner Full text Index Checker, ktorý vám vyhodnotí to, či sú vaše URL adresy viditeľné. Pokiaľ sa podobným veciam absolútne nerozumiete, nemusí byť na škodu osloviť agentúru. Najmä ak svoje stránky prevádzkujete hlavne kvôli zárobku.

Dôsledky nesprávneho indexácie www stránok
Najčastejšie si môžete všimnúť zásadný pokles návštevnosti. Vyzerá to napríklad tak, že denne vaše stránky doteraz navštívilo cez tisíc ľudí, no z večera do rána je ich len päť alebo dokonca nikto. Niekedy sa totiž môže stať i to, že indexácia je v poriadku, no z neznnámeho dôvodu vaše adresy z indexu vypadnú.
Lupa namierená na nápis SEO.jpg
Pozor pri nových projektoch
SEO po technickej stránke je extrémne podstatné najmä vtedy, keď začínate s novou webovou stránkou. Ešte pred tým ako sa budete venovať akýmkoľvek iným SEO záležitostiam či tvorbe samotného obsahu, zistite ako sú na tom vaše URL adresy. Pokiaľ totiž nebudú fungovať správne, všetko ostatné budete robiť zbytočne. Internetové vyhľadávače váš web nenájdu, takže ho nebudú môcť ani zobraziť používateľom internetu.

3 června, 2019