Hnedá ryža, jogurt a stevia. Ako nahradiť nezdravé výrobky?

Ak sa rozhodnete schudnúť alebo len prejsť na správnu výživu, musíte začať zmenou stravovacích návykov. Všetko nie je tak ťažké, ako sa to môže zdať na prvý pohľad. Pomôžeme vám pri navigácii k tejto problematike tým, že ponúkame niekoľko chutných možností.

snídaně

  1. Žiadne balené šťavy a sódy

Balené šťavy a sódy obsahujú obrovské množstvo cukru. Napríklad 1 liter jablkového džúsu obsahuje 900 kalórií a to je takmer naša denná dávka. A to nie je všetko. Navyše balené šťavy spôsobujú chuť do jedla, čo vedie k prejedaniu a usadzovaniu tukov v problémových oblastiach. Aj tieto nápoje obsahujú kyselinu, ktorá dokáže odstrániť vápnik z tela a erodovať zubnú sklovinu. Nehovoriac o tom, že pri varení takýchto štiav sa stratia všetky užitočné látky a vitamíny.

Čím ich nahradiť ?
Ráno pijete pohárik obyčajnej vody a potom si doprajte pohár čerstvej šťave plnej vitamínov. To vám poskytne naplnenie vitality počas celého dňa a obohatí telo o nevyhnutné aminokyseliny a vitamíny. Počas dňa musíte piť 1, 5 litrov vody. Takže ste nielen nasýtili telo potrebným množstvom tekutiny, ale tiež ste prispeli k odstráneniu toxínov z tela, urýchlili ste metabolizmus a tlmenie chuti do jedla. Rovnaký účinok je možné získať aj zo zeleného čaju, ale s týmto nápojom by ste mali byť opatrní a nepoužívať ho v noci, pretože obsahuje veľké množstvo kofeínu.

  1. Odmietame "nesprávny" chlieb

Ponáhľame sa rozptýliť mýtus, že ľudia priberajú z chleba. Nemajú tuky od akéhokoľvek chleba ale skôr z množstva než zo samotného výrobku. V skutočnosti chlieb obsahuje množstvo užitočných vitamínov a mikro prvkov, predovšetkým vitamíny skupiny B. Preto nie je možné ho úplne odmietnuť. Je však potrebné povedať, že pekárske výrobky obsahujúce veľa cukru. Tak zabudnite na cheesecakes a buchty.

chela

Čím ho nahradiť?
Uprednostňujte otruby a celozrnný chlieb, pretože nielen že nepridávajú kila navyše, ale prispievajú aj k zníženiu hmotnosti a očisteniu tela. V súčasnosti supermarkety ponúkajú aj rôzne chleby, ktoré sú v tomto prípade najlepšou alternatívou  napríklad špaldový.

25 srpna, 2018