Čo robiť, keď sme chorí

Každý z nás už bol chorý, niekto to zažíva častejšie a prežíva horšie. No po čom siahnuť ak sme často chorí a bezradní? V prvom rade treba dbať na prevenciu a hygienu. Vždy keď ste na verejnom mieste, či už v autobuse alebo niekde v čakární kde je veľa ľudí, umývajte si ruky tak často ako sa len dá. Pre ľudí, ktorí sa neboja zvedavých pohľadov sú najlepšie rúška na verejnosti. Týmto spôsobom znížite nakazenie nejakou chorobou na minimum.

léky

Ak však ochoriete, dodržujte nasledujúce pravidlá starých materí:
· Jedzte veľa zeleniny, hlavne cibuľu a cesnak. Cibuľa a cesnak je považovaná za zázrak v liečení nádchy či chrípky. Ak cítite, že na vás niečo lezie, hneď si nakrájajte surovú cibuľu, cesnak a zjedzte ju. Ak máte silný žalúdok a nebojíte sa divných chutí, pokvapkajte si narezanú cibuľu a cesnak medom. Med patrí tiež k liečivým produktom a jeho účinky sú širokospektrálne. Ak máte silné bolesti hrdla, odporúča sa kloktanie so slanou vlažnou vodou, vždy ráno a večer. Už po dvoch dňoch sa vaša bolesť vytratí.

bylinky

· Bylinky. Ak sa v nich vyznáte alebo poznáte niekoho kto sa v nich vyzná, poraďte sa s ním o nich. Existujú bylinky na všetko, na kašeľ, bolesť hrdla či žalúdočné problémy. Najlepšie je ak sušenú rastlinu využijete na čaj. Jednak vypijete jej liečivé účinky ale aj zohrejete telo zvnútra, pretože potenie pod perinou a pri pití čaju má takisto výborné účinky pri boji proti chorobe.

cibule

· Ak neveríte na prírodné lieky, snažte sa aspoň vyhnúť antibiotikám, voči ktorým sa ľudstvo pomaly ale isto stáva imúnne. Využívajte na začiatku choroby ľahko dostupné penicilíny, či horúce nápoje, ktoré ich obsahujú.
· Ak nemáte nádchu ale žalúdočné problémy, musíte podstúpiť diétu. Jedzte maximálne sucháre či piškóty a pite nesladený bylinkový čaj zo sušených bylín, ktoré pomáhajú pri trávení.
Ak nemáte žiadnu zo spomínaných chorôb, ale chcete predísť iným ochoreniam, čítajte viac o prevencii.

7 července, 2018