Muž, ktorý je inšpiráciou pánskej elegancie, navštívil Slovensko

S tým, ako byť elegantný a stále moderný, pomáha mužom francúzsky podnikateľ, ktorý sleduje dianie v pánskom odievaní, je to protagonista elegancie. Hovoríme o Hugovi Jacometovi, hviezde francúzskej elegancie v pánskom obliekaní, ktorý spolu so svojou manželkou Sony Glyn nedávno navštívili aj Slovensko, kde si prezreli krajčírsky salón Maximilian Mucska Tailors.

rukáv
 
O kom hovoríme?
V roku 2009 tento pán založil portál Parisian gentleman o pánskej elegancii a klasickom štýle v obliekaní a stal sa prvým portálom, zaoberajúcim sa touto témou. Cieľom tohoto portálu nie je propagácia rýchlo sa meniacej módy pre pánov a ani sa nesnaží zviditeľňovať veľké módne značky. Do popredia kladie dôraz na vypracovanosť a kvalitu odevov, ktoré ponúkajú obuvnícke, ale najmä krajčírske dielne. Začínal v chudobných pomeroch, jeho mama bola krajčírka a starý otec obuvník. Stal sa z neho úspešný podnikateľ v zábavnom priemysle a je producentom okolo 300 filmov, ale tiež autorom kníh „THE PARISIAN GENTLEMAN" a „THE ITALIAN GENTLEMAN". Avšak až táto súčasná práca ho napĺňa, cestuje a v rôznych kútoch sveta hľadá šikovných remeselníkov v oblasti odievania, ktorým sa snaží pomôcť zviditeľniť sa.
 
Kvalita a originalita slovenských výrobcov
Pri návšteve Slovenska zavítali aj do dielne výrobcov obuvi Mucskovcov a Mareka Pažitného, ktorí vyrábajú obuv na mieru. Hugova manželka Sonya objavila zas precíznosť a originalitu krajčírskeho salóna. Po tejto návšteve sa manželia súhlasne zhodli, že potvrdila očakávania v precíznosti detailov aj v budovaní vlastného štýlu a týmto pánom právom patrí miesto medzi kvalitnými výrobcami pánskych oblekov na mieru spôsobom BESPOKE.

oblek
 
Aj idol má svoje vzory
Hugo sa rád inšpiruje ľuďmi, napríklad Carym Grantom, Fredom Astairom alebo Garym Cooperom, ktorých spája mužnosť, štýl, elegancia, charizma a galantnosť. Slováci v tomto majú čo doháňať, ako sám Hugo hovorí, bude mať ešte dosť práce, aby prezentoval svoje poznatky ľuďom, ktorí o to majú záujem a dajú si na obliekaní záležať. Odev je predsa prejavom úcty k okoliu a takisto aj spôsobom sebaprezentácie.

23 srpna, 2018