Znaky skutočného muža : staňte sa ním aj vy!


Prejdime teda k funkciám skutočného muža – aký by teda mal byť:

1.      Nemyslí len na seba.

Je zaujímavé, že napriek všetkým zmenám verejného povedomia sa tradičná myšlienka o tom, aký by mal byť skutočný muž, takmer nemení. Každá predsa chce muža, ktorý nebude egoistický a bude myslieť aj na rodinu.

gentleman

2.      Je sebestačný.

To znamená, že nezneužíva matku, ženy alebo priateľov a v zásade nepovažuje iných ľudí za spôsob, ako vyriešiť svoje problémy.

3.      Je nezávislý.

Milióny mužov priamo závisia od svojej matky, cigariet súčasne a častejšie od vodky a drog. A pozdravujem rodičov: závislosť sa totiž  vytvára v detstve, hlavne kvôli nedostatočnej podpore v rodine. A to najmä v kombinácii s nedôverou a úplnou kontrolou.

4.      Nepožiada o pomoc.

Samozrejme, človek môže v extrémnych prípadoch požiadať o pomoc, ale nemôže žiť tak, že vždy počíta s niekým.

5.      Je nekompromisný.

Nemá sa ohýbať, neprispôsobovať  ľuďom a situáciám. Samozrejme to neplatí v každom prípade ale len na ten aby nebol len nejakou bábkou, ktorú každý zneužíva.

6.      Neporovnáva.

Na biologickej úrovni je muž navrhnutý takým spôsobom, že sa vždy a všade porovnáva. Avšak úspešný, sebaistý človek dokáže tento proces kontrolovať a vie, že je oveľa produktívnejšie porovnávať sa so sebou,  akým bol včera a v minulosti. Opýtajte sa sami seba: „Čo robím lepšie, rýchlejšie a silnejšie než včera a pred rokom?“ To Vám dáva skutočnú motiváciu pre rast a dôvod, prečo sa chváliť.

motýlek

7.      Prijíma sa taký, ako je.

Čím menej človek miluje a prijíma sa, tým menej je schopný milovať iných. Takýto vzťah platí aj u mužov: čím menej je muž sebavedomý, tým viac lipne na svojej žene.

8.      Nesleduje nepodstatné ženy.

Obávam sa, že budem mať ženský hnev, ale som si istý, že silný muž, ktorý je silný, by nemal behať po žene, ktorá ho odmieta. 

9.      Ušiel z krízy stredného veku  alebo zažil najmenšie straty.

10.  Pevne vie, že žena je tá istá osoba, len lepšia.

28 března, 2018