Posuvné dvere sú ideálne, ak chcete ušetriť miesto a vyhnúť sa zložitej inštalácii

V prípade interiéru a hlavne toho menších rozmerov je každé ušetrené miesto výhodou. V prípade menších izieb by šetrenie miestom malo byť dokonca jednou z priporít pri ich zariaďovaní. Faktorom priestrannosti izby môžu byť takisto dvere a ich konkrétny typ, ktorý sa v danej miestnosti nachádza.
Totiž vieme, že otváranie klasických dverí si vyžaduje priestor navyše. A áno aj toto miesto hrá k celkovému pocitu priestrannosti izby dôležitú úlohu. To by ste však detailnejšie zbadali až vtedy, pokiaľ by na tomto mieste dané dvere neboli alebo pokiaľ by ste zvolili ich modernejšiu a najmä praktickejšiu voľbu vo forme posuvných dverí https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/.

posuvné dveře

  • Najmä variant zo skla dodá miestnosti okrem voľného miesta takisto pocit odvzdušnenosti

Estetickým a zároveň praktickým riešením je umiestnenie posuvných dverí na stenu, ktoré k svojej prevádzke prakticky nepotrebujú žiadny priestor navyše a doprajú vašej izbe viac voľnosti. Sú tak ideálne úplne všade, predovšetkým však do izby menších rozmerov, kde sa oplatí šetriť každým centimetrom štvorcovým. Svoje umiestnenie ale nadchádzajú napríklad aj v malej predsieni, kúpeľni či na toalete. Spomeňme ale aj ďalšiu šikovnú stránku týchto dverí, akou je ich nadmieru ľahké a pohodlné otváranie.

skleněné dveře

Tento pre užívateľa jednoduchý princíp otvárania sa podpisuje pod ďalšiu vlastnosť a tou je fakt, že umiestnenie opisovaného typu dverí si nežiada žiadnu komplikovanejšiu rekonštrukciu okolo, akou je hlavne búranie stien a podobne. Inštalácia prebieha sympatickým a pomerne jednoduchým spôsobom. Výnimkou však môže byť inštalácia posuvných dverí do puzdra, ktorá sa bez okolitého sekania či búrania predsalen nezaobíde.

  • No s otváracím princípom posuvných dverí na stenu môžete tento problém hodiť za hlavu.

22 dubna, 2019