Študentské bývanie

Každý rok čaká pár jedincov takýto nepríjemný oznam. Čo robiť ak niekto nedostal miesto na vysokoškolskom internáte? Hlavne netreba podliehať panike, pretože riešenie sa nájde vždy keď ho človek hľadá. Prvým bežným krokom (ak ide o väčšie mesto s viacerými vysokými školami) je osloviť ostatné internáty v okolí alebo si podať odvolanie a dúfať v najlepšie. Ak však táto stratégia zlyhá, môžete šťastie skúsiť aj na stredoškolských internátoch. V prípade, že nie ste úspešní, môžete sa obrátiť na študentské hotely.

porada

Ide o zlatú strednú cestu medzi hotelom a internátom alebo internátom a privátnym ubytovaním. Ubytovať sa je možné na oddelených izbách alebo na spoločných bunkách. Študent ubytovaný v takomto hoteli má na výber medzi súkromnou izbou, ktorej časťou je aj kúpeľňa alebo bunkou, kde sa nachádzajú dve oddelené izby a zdieľajú kúpeľňu. Kuchyne sú buď spoločné na jednotlivých chodbách alebo sú súčasťou bunky, záleží od daného hotela. Niektoré ponúkajú stravovanie vo vlastných jedálňach, ktoré sú v budove. Vybavenie a rozloženie izieb je prispôsobené cene ubytovania. Takže každý si môže prísť na svoje.

recepce

VÝHODY

·         v mnohých prípadoch ponúkajú väčšie súkromie
·         služby, ktoré sú poskytované 24/7 (recepcia, možnosť vypožičania čistiacich a upratovacích potrieb …)
·         modernejšie vybavenie
·         dostupnejšie pre študentov (prijímanie neprebieha na základe bodového hodnotenia)

postel

NEVÝHODY
·         výrazne nízky počet kultúrnych akcií organizovaných hotelom
·         študenti ubytovaní mimo internátu prídu o niektoré možnosti sociálneho vyžitia (oslavy organizované na bunkách, chodbách internátov )
Rozdiely cenovej dostupnosti a lokalitu je vo všeobecnosti takmer nemožné porovnať. V niektorých mestách sú internáty cenovo dostupnejšie, avšak tie, ktoré prechádzajú rekonštrukciou sú veľakrát bezdôvodne predražené. Pri lokalite je dôležité vedieť si upresniť, čo potrebuje človek mať vo svojom blízkom okolí. Väčšina internátov sa nachádza neďaleko škôl, zatiaľ čo iné môžu byť aj na kraji mesta. A tak voľba medzi internátom a študentským hotelom stojí na individuálnom rozhodnutí.

18 května, 2018